(fot. Czasopismo

(fot. Czasopismo „Szum z Nieba”)

Gdy dziecko przychodzi na świat, zaczyna się nierozstrzygalny spór: do kogo jest podobne, do mamy czy do taty? A może piękne oczy ma po babci, a łysinę i bezzębność po dziadku? I do której rodziny się bardziej wrodził?

Nowy numer „Szumu z Nieba” porusza temat odkrywania naszej tożsamości. Tylko w Bogu możemy poznać najgłębszą odpowiedź na pytania: kim jestem, jaki jestem i jak bardzo wrodziłem się do Jego rodziny.

Krzysztof Pałys OP, gość numeru opowiada o tym, że być podobnym do Jezusa oznacza chcieć tego, czego On chce i nie chcieć tego, czego On nie chce. Trudna sprawa, ale współpracując z Duchem Świętym możemy nabyć umiejętności patrzenia na świat Bożymi oczami, dostrzegając w drugim człowieku to, co święte i nietykalne.

Akceptacja siebie to droga do przyjęcia prawdy o sobie samym, by móc w pełni oddać się Bogu. O tym jak nauczyć się sztuki kochania siebie pisze Anna Jaworska, psychoterapeutka pracująca w łódzkim Domu Miłosierdzia.

A jak wygląda modlitwa zabieganego faceta? Zupełnie nie tak jak wydaje się to kobietom. Zabiegany mąż i ojciec, Jacek Grabarczyk pokazuje, że mężczyzna może wycisnąć do maksimum każdą minutę rozmowy z Bogiem, jeśli ma w życiu… dostatecznie dużo problemów. Polecamy wszystkim przepracowanym!

Redakcja „Szumu z Nieba”