W dniach 3-7 listopada 2015 dwudziestu biskupów z 14 krajów uczestniczyło w kursie szkoleniowym z zarządzania finansami zorganizowanym w Europejskim Centrum Komunikacji i Kultury (ECCC) w Warszawie-Falenicy.

Kurs rozpoczął Jego Ekscelencja Biskup Ladislav Nemet SVD z Serbii wykładem na temat zarządzania majątkiem diecezji. W kolejnych wystąpieniach poruszono takie tematy jak przeciwdziałanie korupcji w strukturach kościelnych, pozyskiwanie funduszy i najlepsze praktyki w dziedzinie zarządzania finansami. Księża biskupi mieli także czas na dyskusję i dzielenie się własnym doświadczeniem.

Profesjonalnie przygotowany i fachowo przeprowadzony kurs był możliwy dzięki finansowemu wsparciu Konferencji Episkopatu Stanów Zjednoczonych, która sfinansowała także wcześniejsze kursy dla księży biskupów organizowane przez jezuickie centrum w Warszawie-Falenicy i poświęcone zarządzaniu kryzysowemu. Kolejne edycje szkolenia „Zarządzanie finansami i pozyskiwanie funduszy” odbędą się w dniach 7-11 marca oraz 7-11 listopada 2016. Już z początkiem grudnia 2015 będzie można zapisać się na wybrany termin wchodząc na stronę internetową www.bishops.eccc.pl

Notatkę  przygotowało biuro prasowe Centrum Arrupe

fotografie: ks. bp Clemens Pickel (Rosja)