W sobotę w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bytomiu odbyło się spotkanie opłatkowe Apostolstwa Modlitwy. Wspólne świętowanie już tradycyjnie rozpoczęło się w kościele od odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia.

Dalsza część spotkania miała miejsce w sali parafialnej domu zakonnego. Domowej roboty ciasto, starannie przyrządzone kanapki, kawa, herbata i wiele ciepłych słów.

Rozpoczynając wspólnotowe świętowanie o. Andrzej Baran SJ, opiekun wspólnoty Apostolstwa Modlitwy w Bytomiu, złożył wszystkim zgromadzonym życzenia.

– Życzę przede wszystkim tej mocy Bożej, tej siły, tej gorliwości w Apostolstwie Modlitwy– mówił. Kierując dobre słowa, życzył również by wspólnota się rozwijała, co jednak nie jest łatwe – jak sam zauważył. Zwrócił uwagę, że chodząc po kolędzie, odbywając wiele spotkań z ludźmi zapraszał do wspólnoty jednak ludzie mówią, że „przecież się modlą”.

– Ludzie sobie nie zdają sprawy, jaką wielka wartość ma modlitwa wspólnotowa – zaznaczył – modląc się jedną dziesiątkę różańca, to tak jakby odmawiać cały.

Rozpoczynając modlitwę o. Andrzej otoczył pamięcią wszystkich bliskich – rodzinę, dzieci, wnuki, małżonków, wszystkich, z którymi codziennie się spotykamy; dziękując tym samym za powrót do zdrowia niektórych członkiń wspólnoty oraz wspominając tych, którzy już odeszli.

Wśród dającego się usłyszeć odgłosu łamanego opłatka najczęściej powtarzanymi słowami były – błogosławieństwa Bożego i wielu łask, szczególnie w tym wyjątkowym roku, Roku Miłosierdzia.
Spotkanie opłatkowe nie mogło się odbyć bez kolędowania. Wspólny poczęstunek przeplatany był radosnym śpiewem.

Magdalena Kielnar