Z Ewangelii znamy Betlejem jako miejsce Narodzenia Jezusa. Ale czy nie stało się ono dla nas tylko mitycznym miejscem ze świątecznej tradycji? Dzisiaj, podobnie jak nasi przodkowie, dziadkowie i rodzice, ciągle pytamy: gdzie jest NASZE Betlejem? Pragniemy by Jezus, jako Małe Dziecko, był bliżej nas.

Dlatego w niedzielę 3. stycznia, odbył się w Bazylice Matki Bożej Miłosierdzia w Starej Wsi Koncert Kolęd pt. „Gdzie jest nasze Betlejem?” Organizatorzy, czyli Jezuicka Grupa Muzyczna, wspólnota Magis i Przyjaciele, przygotowali wydarzenie, którego celem było poruszenie serc słuchaczy, by jeszcze bardziej zechcieli szukać Wcielonego w swoim życiu.

POSŁUCHAJ

Długie próby, na których młodzież ciężko pracowała od wielu tygodni, przyniosły niespodziewany wręcz efekt! Koncert okazał się wielkim sukcesem, cała bazylika była wypełniona parafianami i gośćmi, a brawom nie było końca.

Program obejmował mniej znane kolędy i pastorałki m.in. „Góry Syjońskie”, „Betlejem święte”, „Pomaluśku Józefie” czy „Kolęda dla nieobecnych” lub tytułową kolędę „Gdzie jest nasze Betlejem?”.

Po koncercie odbyła się kwesta na rzecz wyjazdu naszej starowiejskiej młodzieży na Światowe Dni Młodzieży i MAGIS 2016.

Oby więcej takich wydarzeń! Zamieszczamy nagranie z koncertu oraz foto-relację, wszystko dzięki uprzejmości Radia FARA z Krosna. Dziękujemy!

now. Marek Krzysztofiak

GALERIA: