Szum z Nieba

Szum z Nieba

Życie to nie gra planszowa, gdzie rzucasz kostką i co ci się trafi, tam idziesz. Życie to szereg decyzji, podejmowanych z niepełnymi danymi, z ograniczonym zaufaniem do własnej nieomylności, a równocześnie ze świadomością, że jeśli będziesz zwlekał – inni wybiorą za ciebie. I niekoniecznie twoje dobro będą mieli na celu.

Jeśli stoisz przed wyborami, które się mnożą, a tobie brakuje „narzędzi” do rozgryzania kolejnych dylematów – zachęcamy do rozmów z Bogiem i do lektury nowego „Szumu z Nieba”.

Gościem numeru jest człowiek, który otrzymał od Boga talent do pomnażania pieniędzy i w wywiadzie opowiada, jak z takim darem można współpracować. Na swoim koncie ma wybudowanie dużego ośrodka rekolekcyjnego (w prezencie dla Kościoła za dar swojego nawrócenia), oraz prowadzenie własnej firmy zatrudniającej ponad sto osób. Przeczytasz o tym w artykule: Jezus, biznes i ważne decyzje.

Przed podejmowaniem decyzji hamuje nas strach. To, że „nie będzie mi dobrze” i że „nie będzie po mojemu” często nas paraliżuje i uniemożliwia jakikolwiek krok dalej. Jak podejmować dobre wybory? Na to pytanie odpowie nam dr Hubert Malinowski, który jako psycholog i trener biznesowy, zawodowo pomaga innym pokonywać niemoc decyzyjną.

Po co czekać z seksem do ślubu? Wizja inicjacji seksualnej własnego dziecka niepokoi rodziców niejednego nastolatka. Jak to powiedzieć – mądrze, rzeczowo, bez zbędnych emocji – żeby zostało przyjęte przez zbuntowanego młodego człowieka? Dla zestresowanych rodziców mini-poradnik do takich rozmów napisała Elżbieta Wróblewska, doktor psychologii oraz seksuolog z łódzkiego Domu Miłosierdzia.

Owocnej lektury i samych dobrych wyborów w nowym roku!

Redakcja Szumu z Nieba

Szum z Nieba zamówisz na: www. odnowa.jezuici.pl/sklep