W niedzielę w jezuickiej parafii NSPJ w Bytomiu w ramach przygotowań do wakacyjnych wyjazdów na rekolekcje dzieci i młodzieży, MAGIS 2016 i ŚDM-y wystartowała „słodka promocja”.

Akcja o nazwie „Więcej, niż ciastko”, bo to o niej mowa – to połączenie rozprowadzania domowych wypieków z promocją MAGIS 2016 i Światowych Dni Młodzieży. Osobne stoisko, przy którym młodzież informuje o tym, czym jest ten jezuicki projekt. Parafianie także dopytują o warunki przyjęcia pielgrzymów, którzy przyjadą do nas w ramach ignacjańskiego eksperymentu, są także ciekawi, kto odwiedzi naszą wspólnotę parafialną. Oprócz tego rozdawana jest również oficjalna modlitwa ŚDM Kraków 2016, bo prosimy naszych parafian o wsparcie duchowe!

Głównym celem przedsięwzięcia jest, aby nikt nie został w domu i nie pojechał na rekolekcje czy ŚDM-y tylko, dlatego, że go na to nie stać!

Do naszych dobroczyńców kierujemy hasło, od którego wzięła się nazwa wydarzenia: Jeśli upieczesz lub kupisz ciasto, pamiętaj – DAJESZ WIĘCEJ, NIŻ CIASTKO! Dajesz szansę innym na przeżycie czegoś wyjątkowego, we wspólnocie!

Już dziś za okazaną pomoc składamy serdeczne Bóg Zapłać i nieustannie prosimy o wsparcie modlitewne. Zapraszamy także na comiesięczną Mszę Św. i różaniec w intencji ŚDM-ów i MAGIS 2016 („Omadlamy ŚDM-y – Kwiecień”).

Najbliższa już dziś: [LINK]

Wszelki dochód uzyskany z akcji jest przeznaczony na dofinansowanie wakacyjnych wydarzeń.

Akcję będziemy powtarzać jeszcze dwukrotnie. Następna już 29-go maja.

[WYDARZENIE FB]

Magdalena Kielnar

GALERIA: