Ostatni tegoroczny wykład w ramach serii Konferencji Bobolanum „Czy to jest miłość – czy to jest kochanie?”. Doskonała okazja dla wszystkich, którzy chcą zapoznać się z najnowszym nauczaniem papieskim w kwestii przyjmowania Komunii przez osoby rozwiedzione. Wykład wygłosi teolog i ceniony wykładowca, jezuita, o. Marek Blaza.

Prelegent rozpocznie swoją refleksję od pytania „Skąd w Kościele katolickim generalnie takie negatywne nastawienie do ślubów cywilnych i rozwodów cywilnych?” W dalszej części będzie można usłyszeć o sytuacji, w której znajdowały się osoby rozwiedzione po ogłoszonej 35 lat temu adhortacji Familiaris consortio, oraz co nowego w tej kwestii wnosi adhortacja papieża Franciszka Amoris Laetitia. O. Blaza wyjaśni jak niektóre kwestie dotyczące dopuszczania do Komunii się zmieniały, a inne mniej lub wcale.
Uczestnikom spotkania postawione będzie pytania takie jak: „Czy rozwodnicy mogą przystępować do Komunii duchowej?”, „Czy mogą przystępować do spowiedzi?”. O. Marek Blaza jako specjalista kościołów wschodnich będzie się także zastanawiał, czy prawosławna dyscyplina dotycząca rozwiązywania małżeństw ułatwiłby życie katolickim rozwodnikom.

W końcu, będzie to dobra okazja do refleksji nad tym, czy nowy dokument papieża Franciszka propaguje relatywizm, bądź zamieszanie w kwestii dopuszczania rozwodników do Komunii, czy jest raczej kontynuacją dotychczasowego porządku. Serdecznie zapraszamy!

środa, 11 maja
godz. 19:00
Collegium Bobolanum
Warszawa, Rakowiecka 61
Aula Wielka

Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!