5 marca 2017 r., w godz. 17:00-20:00 w Galerii U Jezuitów w Poznaniu (ul. Dominikańska 8) odbędzie się charytatywna akcja pod hasłem “Wspólnie odbudujmy Szkołę w Maluli w Syrii”. Jej pomysłodawcami są Poznańskie biuro Pomocy Kościołowi w Potrzebie oraz Jezuicka Fundacja Kultury i Rozwoju “Vinea”.

W programie przewidziany jest koncert zespołów uwielbieniowych Projekt Ambasador i Pinokio Brothers, pokaz filmów dokumentalnych poświęconych chrześcijanom w Syrii, aukcja rysunków syryjskich dzieci, kawiarenka z domowymi wyrobami oraz rozprowadzanie “zdrapki wielkopostnej”. Cały dochód z imprezy przeznaczony będzie na odbudowę konkretnej szkoły.

Organizatorzy tak promują wydarzenie na portalach społecznościowych: “Kupując rysunek, którego autorami są syryjskie dzieci, pomożesz nam w odbudowie szkoły w Maluli, która została zbombardowana. Składając ofiarę na ten cel, otrzymasz kartkę namalowaną przez dziecko z Syrii. Dzięki temu dzieci z Maluli będą mogły w przyszłości kontynuować naukę.”

Projekt został zainicjowany przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które zorganizowało „małe manifestacje pokojowe” w kilku miastach Syrii, w tym w Aleppo i Damaszku. Ich celem było zintegrowanie dzieci różnych wyznań, które doświadczają na co dzień wojny oraz wspólna modlitwa o pokój, zakończona apelem skierowanym do polityków o pomoc we wprowadzeniu pokoju w Syrii. Milion syryjskich dzieci narysowało milion kartek, które dzięki PKWP mogą stać się cegiełkami, dzięki którym i ty będziesz mógł pomóc w odbudowie szkoły w Maluli.

Bilety-cegiełki na całe wydarzenie są do nabycia w cenie 20 zł w księgarni “O tyle, o ile”, znajdującej się przy jezuickim kościele w Poznaniu oraz w Galerii U Jezuitów w trakcie jego trwania.