Krakowskie gimnazjum „Kostka” prowadzone przez jezuitów zamienia się od przyszłego roku szkolnego w liceum. Wynika to ze zmian prawnych w Polsce, a więc likwidacji wszystkich gimnazjów. W związku ze zmianami szkoła rozpoczęła promocję swojej nowej odsłony przy pomocy poruszającego spotu.

Dodatkowe informacje na temat nowej szkoły odnaleźć można na specjalnej stronie internetowej.

O zmieniającej się w szkole napisał o. Paweł Brożyniak SJ, dyrektor placówki:

Drodzy Gimnazjaliści!

Zapraszam na dzień otwarty do KOSTKI Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Jezuitów im. św. Stanisława Kostki w Krakowie, który przygotowaliśmy 27 kwietnia w godzinach od 16 do 20 oraz 10 czerwca w godzinach od 14 do 17. Nadchodzące zmiany systemu edukacji oraz mające miejsce nieustannie zmiany społeczne sprawiły, że przygotowaliśmy dla Was wyjątkową ofertę, odpowiadającą Waszym potrzebom.

Wszechstronny rozwój ma opierać się na solidnej wiedzy, która pozwoli przygotować się na upragnione kierunki studiów specjalistycznych. W naszej ofercie łączymy rozwój intelektualny z rozwojem osobistym. Każdy z Was będzie miał możliwość nabycia praktycznych doświadczeń, biorąc udział w projektach pod opieką naszych strategicznych partnerów: Akademii IGNATIANUM, Uniwersytetu Rolniczego oraz firm: Cisco i InPhoTech.

„Nie bój się pragnąć” tą dewizą kierował się w życiu św. Stanisław Kostka. Każdy, kto przychodzi do KOSTKI, jest ważny, bo w jego sercu skryte są niesamowite pragnienia. Dlatego kadra KOSTKI, którą tworzą wspaniali nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi oraz krąg wyjątkowych Przyjaciół wspiera każdego, kto przez swoją sumienną pracę pragnie doświadczyć satysfakcji i szczęścia spełniających się marzeń.

Serdecznie zapraszam
o. Paweł Brożyniak SJ

Więcej informacji na temat Kostki: