Rekolekcje zazwyczaj kojarzą się nam z przychodzeniem do kościoła, słuchaniem w nauk głoszonych przez księdza rekolekcjonistę, udziałem w Eucharystii. Tym razem zapraszamy Was, abyście pośród Waszych codziennych spraw i obowiązków zatrzymali się na modlitwie Słowem Bożym.

Pragniemy, aby każdy z Was, spotkał się bardzo osobiście z Bogiem i wsłuchał w Jego słowo. Przez ten czas będziecie mieli okazję do codziennej modlitwy medytacyjnej, wysłuchania konferencji tematycznych oraz możliwość spotkania raz w tygodniu z osobą towarzyszącą Wam na rekolekcyjnej drodze.

„Czego pragniesz?” – to tytuł tegorocznych rekolekcji. Pragnienia są częścią naszego życia i są z nami przez całe życie. Czasem wyraźnie je sobie uświadamiamy, a czasem spychamy do podświadomości nie chcąc mieć z nimi nic wspólnego. W Ewangeliach Jezus często zadaje pytanie: „Czego pragniesz?” Przez to zaprasza nas do odkrywania naszych pragnień, po to, byśmy lepiej poznawali siebie i Boga.

Jak rozpoznawać te najgłębsze pragnienia? Za którymi iść, a które zostawić? Jak uczyć się wybierać te, które będą służyć dobru naszemu i innych ludzi? Jak pragnienia pomagają w spotkaniu z Bogiem w naszym życiu? Na te i inne pytania będziemy szukali odpowiedzi podczas tych rekolekcji.

Rekolekcje potrwają cztery tygodnie. W tym czasie zostaną opublikowane (w formacie mp3) konferencje oraz wprowadzenia do osobistej modlitwy oparte na fragmentach Pisma Świętego. Dla osób z Trójmiasta lub okolic będzie możliwość skorzystania z cotygodniowej rozmowy z kierownikiem duchowym (kapłanem, siostrą zakonną lub osobą świecką) po wcześniejszym zapisaniu się i otrzymaniu potwierdzenia. Rozmowy będą odbywały się w Gdyni i w Gdańsku. Więcej informacji pod numerem telefonu 507 135 691.

Rekolekcje będą dostępne na stronach internetowych: www.wzch-trojmiasto.pl oraz www.icfd.pl

Rozpoczęcie: 25 lutego 2018 r. Eucharystią o godz. 15.00 w Kolegium OO. Jezuitów w Gdyni
Zakończenie: 25 marca 2018 r. Eucharystią o godz. 15.00 w Kolegium OO. Jezuitów w Gdyni

Miejsca: Ignacjańskie Centrum Formacji Duchowej w Gdyni, ul. Tatrzańska 35
Parafia Świętego Krzyża, Gdańsk, ul. Adama Mickiewicza 11

Zapisy na rozmowy z kierownikiem duchowym: TUTAJ

Jeżeli nie chcesz mieć rozmów z kierownikiem duchowym lub mieszkasz daleko od Trójmiasta, a jest w Tobie pragnienie uczestniczenia w tych rekolekcjach, to w momencie ich rozpoczęcia (25 lutego 2018 r.) po prostu zacznij korzystać z materiałów publikowanych na stronach internetowych i spotykaj się z Bogiem pośród swojej codzienności.