Idea Drogi Abrahama została zbudowana na Jezuickiej Próbie Pielgrzymiej zwanej też Próbą Żebraczą, czyli wyruszeniu w drogę bez żadnych zabezpieczeń, bez pieniędzy, telefonów, jedzenia i zaplanowanych noclegów.

Pierwszą połowę każdego dnia przeznaczamy na medytację, modlitwę i słuchanie konferencji na mp3 (dotyczących największego dla nas pielgrzyma – Abrahama). W 2018 roku będziemy też pielgrzymować wraz ze Stanisławem Kostką, którego rok obchodzimy w związku z 450 rocznicą jego śmierci. Jego gorliwość i radykalizm będzie dla nas wskazówką i zachętą do głoszenia Chrystusa w drodze.

Następne pół dnia spędzamy na rozmowie i dzieleniu się owocami swojej modlitwy z towarzyszem drogi, rozmowach z napotkanymi w drodze ludźmi, dzieleniu się z nimi naszym doświadczeniem Boga, głoszeniem im Dobrej Nowiny oraz modlitwie za nich.

Jako że w plecakach nie mamy zbyt wiele, jeśli czegoś potrzebujemy, idziemy do napotkanych ludzi, prosząc ich o wodę, kawałek chleba, żebrząc o miejsce pod dachem na nocleg. Jest to głębokie doświadczenie pokory i tego, że w życiu nie jestem samowystarczalny, ale jest to również miejsce mojego zmagania się z brakami, niewygodami, czy podejmowaniem ryzyka, kiedy przyjdzie mi spać na przystanku.

Może zdarzyć się też tak, że nie dostaniesz chleba, będziesz szedł głodny i to też jest doświadczenie pokory, tego że nie wszystko Ci się w życiu należy, a to co dostajesz jest ogromnym darem Boga.

Jezus nakazał swoim uczniom: Idźcie i głoście, idźcie i nauczajcie, idźcie, kładźcie ręce na chorych… Chcemy wziąć ten nakaz Jezusa na serio, podjąć ryzyko i wyjść ze swojej strefy komfortu i dać się Bogu zaskoczyć.

Nie miej złudzeń, nie raz ktoś zatrzaśnie Ci drzwi przed nosem, nie raz zostaniesz wyśmiany, usłyszysz, że lepiej byś się wziął za robotę, niż tak szedł bez celu. Nie raz sobie zadasz pytanie „Po co mi ten Pan Bóg?”. I właśnie o to chodzi byś skonfrontował, co jest w Twoim życiu wartością.

Oprócz budowania relacji z Bogiem, Droga Abrahama ma charakter wspólnego doświadczenia męskiej grupy. Każdego dnia mamy innego towarzysza drogi, a wieczorami spotykamy się całą grupą dzieląc się i słuchając doświadczeń z minionego dnia, swoimi radościami i frustracjami, modląc się za siebie nawzajem, bo po to są przy Tobie inni towarzysze w tej drodze.

Już dziś chcemy serdecznie Cię zaprosić na jedną z dwóch tras, którymi w terminie 6-15 lipca 2018 będziemy kroczyć w Droga Abrahama.
Trasa Północna czyli Warszawa – Święta Lipka (Warmińsko-Mazurskie)
Trasa Południowa czyli Kraków – Stara Wieś (Podkarpacie)

[email protected] – główny organizator