Duszpasterstwo Akademickie KUL organizuje rekolekcje, których przewodnikiem będzie św. Stanisław Kostka. Związane jest to z faktem, że rok 2018 jest obchodzony w Kościele w Polsce jako Rok Świętego Stanisława Kostki.

Trzydniowe wydarzenie ojcowie jezuici odpowiedzialni za Duszpasterstwo Akademickie KUL zaplanowali na 23, 24 i 25 lutego.

Rekolekcje będzie głosił Paweł Brożyniak SJ, dyrektor Liceum jezuickiego im. św. Stanisława Kostki w Krakowie.

W piątek 25 lutego w kościele akademickim KUL odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej ze św. Stanisławem Kostką pod przewodnictwem o. Pawła Brożyniaka.

W sobotę 26 lutego w godzinach popołudniowych w Centrum Transferu Wiedzy KUL (budynek naprzeciw kościoła akademickiego) odbędzie się konferencja, którą także poprowadzi o. Paweł.

W niedzielę 27 lutego podczas każdej Mszy św. w kościele akademickim o. Paweł Brożyniak wygłosi homilię w duchu św. Stanisława Kostki. Porządek Mszy św. niedzielnych w kościele akademickim KUL: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 17.00, 19.00, 20.30.

– W tym roku mija 450. rocznica śmierci św. Stanisława Kostki. Dlatego organizując to trzydniowe spotkanie, chcemy przybliżyć jego osobę i pokazać, że to był prawdziwy święty, a nie taki cukierkowy. Myślę, że studenci i wszyscy, którzy zechcą uczestniczyć w tych wydarzeniach wiele zyskają – tłumaczy o. Michał Masłowski, jezuita i duszpasterz akademicki na KUL.

źródło: gosc.pl