Przed nami ważny czas. Nie chcemy go zmarnować, dlatego ruszamy w drogę ze sprawdzonymi przewodnikami. Nie obiecujemy, że będzie przyjemnie. Chcemy prawdziwego nawrócenia.

Przyjdź Królestwo Twoje | Remigiusz Recław SJ | wtorki i piątki

Gdzie jest Bóg? Gdzie na ziemi jest Królestwo Boże? Otóż jest w nas. W tobie i we mnie. Przyglądając się Jezusowi na Drodze Krzyżowej będziemy odkrywać, obecność Boga w tym, co przeżywamy na co dzień. Dzięki tym rekolekcjom nauczymy się szukać i znajdować Boga we wszystkim.

Rozplątani – warsztaty dobrych relacji | Adam Szustak OP |czwartki

Starasz się każdego dnia i nic, wszystko się wali. Droga z pracy do domu trwa godzinę, a ty zdążysz się pokłócić z trzema osobami i na końcu wyładujesz się jeszcze na żonie, mężu, dzieciach… Dzieje się tak dlatego, że każdy z nas ma w swoim sercu głęboką ranę, która woła o wypełnienie. Myślisz, że nie nadajesz się do żadnej relacji, a przez życie chcesz przejść sam, jak palec? Ojciec Adam Szustak ma na to sposób. Weź swoje relacje na warsztat.

Żyj pod prąd | ks. Jan Kaczkowski | poniedziałki

Ksiądz Kaczkowski nie przestaje inspirować Polaków i nie przestaje inspirować nas. W czasie Wielkiego Postu poznacie historie z życia ks. Jana, o których jeszcze nie słyszeliście, i zobaczycie niepublikowane dotąd zdjęcia. Wierzymy, że będą dla was inspiracją do codzienności pełnej odwagi i czułości oraz do stawiania czoła każdej (!) trudności.

Naucz się dobrze spowiadać | Paweł Krupa OP | piątki

Okres Wielkiego Postu bezpośrednio kojarzy się ze spowiedzią. Ale czy na pewno potrafimy dobrze z niej korzystać? Przez kolejnych pięć tygodni nauczymy się spowiadać tak, że przykra i stresująca do tej pory czynność zamieni się w spokojne i pełne pokoju spotkanie z Miłością. Kanwą dla całego kursu będzie 5 warunków dobrej spowiedzi, a przewodnikiem i nauczycielem dominikanin, ojciec Paweł Krupa OP.

Godzina Wilka | Szymon Żyśko, Jerzy Chodorek | środy

W ludowych przekazach to najciemniejsza godzina nocy. Tuż przed świtem. Dzieją się wtedy rzeczy dziwne, rodzą i umierają ludzie. I właśnie o śmierci starego człowieka opowiedzą nasi bohaterowie. Co czuje człowiek w granicznych sytuacjach swojego życia? Jakie pytania zadaje, gdy stoi nad przepaścią? O czym myśli? To opowieść o doświadczeniu ciemności totalnej, w której trudno znaleźć siły, by wierzyć. Poznacie historie podobne do tej, jaką pamiętacie z ogrodu oliwnego, gdy strach wyciska z ciebie krew zamiast łez i potu. Masz odwagę stanąć twarzą w twarz z takim mrokiem i zrozumieć czym jest nadzieja radykalna? Odkryj Boga tam, gdzie się Go nie spodziewałeś.

Nietypowe ćwiczenia duchowe | Piotr Kropisz SJ, s. Ewa Bartosiewicz RSCJ, Maja Komasińska-Moller |wtorki

To nie będzie typowy duchowy trening, w czasie którego padniesz ze zmęczenia albo zaprzyjaźnisz się z uczuciem głodu przez zbyt częsty post. Zakonnica, mama i żona oraz jezuita zapraszają do ćwiczeń dla duszy, z których można skorzystać w każdej chwili i w każdej codzienności, czyli twojej też! Stay tuned.

Postne płyty | ks. Wojciech Koladyński | poniedziałki

Muzyka jest przestrzenią spotykania Pana Boga. Piosenki w moim sercu układają się w modlitwy, w nich słyszę komentarze do Ewangelii. Piosenki, nazwijmy to, nie stricte-pobożne. Po to by wyjść Mu naprzeciw, chcę w Wielkim Poście odrobinę intensywniej niż zwykle, wsłuchać się w kilka ściągniętych z półki albumów. Wybranych nie losowo, ale po modlitwie. W wielkopostnej drodze do nawrócenia warto zabrać ze sobą słuchawki i kilka „postnych płyt” – pomogą naprawdę złapać oddech, a Pan Bóg dobrze je wykorzysta, by opowiedzieć o Jego Miłości.

Rekolekcje papieskie | Giulio Michelini OFM |środy

Co roku ktoś przygotowuje reklekcje specjalnie na prośbę papieża Franciszka, których papież osobiście wysłuchuje. Teraz mamy szansę rónież wziąć w nich udział. Tak mówi o nich ich twórca Giulio Michelini OFM: – Życie i śmierć Pana są ściśle powiązane, my zaś podczas rozważań będziemy wracali za każdym razem do Galilei, gdzie Jezus spędził prawie całe swoje życie. Tekst rekolekcji dla Papieża i Kurii Rzymskiej przygotowałem w czasie swych osobistych rekolekcji w Galilei. To miejsce będzie w nich cały czas powracało, ale nawiążę też do wydarzeń, o jakich możemy czytać codziennie w gazetach, jak chociażby do dramatu Aleppo.

Sztuka kochania | Autorzy działu Inteligentne Życie|soboty

Mówią, że jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Pewnie czasem tak bywa. Ale nam się wydaje, że jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o MIŁOŚĆ albo o jej braki. O deficyty, które nie raz i nie dwa wytrąciły z równowagi nasze marzenia o szczęśliwym życiu. Dlatego będzie o kochaniu, które jest sztuką. O niekochanym ciele, niemiłości do osobistego „tu i teraz” i do prywatnego statusu związku. O sztuce miłości, która bywa trudna, ale jest możliwa.