12 lutego b. r. w odpowiedzi na wspólne zaproszenie Dyrektora Centralnego Szpitala Klinicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji dra n. med. Marcina Maruszewskiego oraz Zespołu duszpasterskiego szpitala, Nuncjusz Apostolski w Polsce, abp Salvatore Pennacchio, przewodniczył koncelebrowanej Mszy św. z okazji kolejnego Światowego Dnia Chorego.

Uroczystość była połączona z możliwością przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. W wypełnionej po brzegi szpitalnej kaplicy zgromadzili się pacjenci, personel lekarski i pielęgniarski, a także przedstawiciele Ministerstwa oraz członkowie Rady Społecznej polikliniki. W koncelebrze wzięli udział m. in. Socjusz o. Prowincjała o. Leszek Mądrzyk oraz Rektor Kolegium na Rakowieckiej o. Robert Bujak i kapelani posługujący na co dzień w tym szpitalu.

W krótkiej acz treściwej homilii abp Nuncjusz podkreślił znaczenie posługi duszpasterskiej i fachowej, wszechstronnej pomocy medycznej w odniesieniu do człowieka cierpiącego. Nawiązując do Orędzia papieża Franciszka na tegoroczny XXVI Światowy Dzień Chorego, abp Pennacchio zaznaczył, że człowiek chory winien być zawsze stawiany w centrum całego procesu leczenia.

autor: Witold Sokołowski SJ
foto: fb/ Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie