W dniach 6-8 kwietnia 2018 ojciec Wojciech Żmudziński SJ poprowadzi w Warszawie Falenicy sesję biblijną zatytułowaną „W życiu nie ma porażek, są tylko lekcje”.

Opowie o upadkach i kryzysach bohaterów biblijnych. Uczestnicy przekonają się, że upadki, kryzysy i próby, jakimi jesteśmy w życiu poddawani, mogą być błogosławieństwem i okazją. Dowiedzą się jak przekuć trudne momenty życia w bogactwo, które daje wewnętrzny pokój i mądrość.

Podczas sesji poznamy bliżej perypetie Abrahama, Mojżesza, Dawida, Hioba, Jonasza, Jeremiasza i Eliasza. Każdy z nich przechodził jakiś kryzys. Niektórzy doświadczyli gorzkiego upadku. Wszyscy, bez wyjątku, poddawani byli próbom. Jak zmieniło się ich życie? Czego się nauczyli? Biblijni bohaterzy pomogą nam zrozumieć potrzebę ciągłej zmiany i destrukcyjność zasiedzenia się, poradzą nam jak dostrzec pułapki prowadzące do porażki i jak ich uniknąć. Usłyszymy wezwanie Pawła Apostoła, by iść przez życie z podniesionym czołem, z obliczem promieniującym wdzięcznością. Wsłuchamy się w słowa Jezusa, który posyła nas, byśmy czynili innych uczniami IDĄC, a nie stojąc w miejscu. Ciągłe podążanie za Nim, mimo upadków, porażek, kryzysów i prób, przybliża nas do Boga i ratuje przed ciągłym stresem.

Szczególnie zaproszeni są liderzy i wychowawcy, którzy borykają się z trudnymi sytuacjami w kierowaniu ludźmi i wychowywaniu młodzieży. Na sesji poznają przydatne narzędzie wspierające refleksję nad trudną sytuacją, które będą mogli z powodzeniem stosować w pracy zawodowej i życiu osobistym.

Zobacz szczegóły oraz zapisz się na sesję  TUTAJ