Z okazji uroczystości św. Ignacego Loyoli zachęcamy wszystkich do akcji – podaruj książkę przyjacielowi – wybierając z bogatej oferty Wydawnictwa WAM.

 

 

LISTY WYBRANE

Święty Ignacy pozostawił po sobie kilka tysięcy listów. Znajdują się wśród nich uprzejmościowe liściki i krótkie instrukcje, listy kierowane do władców i innych znacznych osobistości, do pierwszych towarzyszy, do podwładnych i współbraci. Do tej pory w języku polskim ukazał się jedynie skromny wybór najważniejszych listów, stąd też znaczna część korespondencji zawartej w tym tomie trafia do polskiego czytelnika po raz pierwszy.

Zobacz więcej>>

 

 

MAKSYMY ŚWIĘTEGO IGNACEGO

Niniejsze wydanie ukazało się w roku, kiedy jezuici na całym świecie obchodzili 200. rocznicę wskrzeszenia swojego zakonu. Niech Maksymy św. Ignacego staną się okazją do pogłębienia wiary i odkrycia duchowej mądrości Założyciela Towarzystwa Jezusowego

Zobacz więcej>>

 

 

 

OPOWIEŚĆ PIELGRZYMA

To historia własnego życia, którą św. Ignacy podyktował ojcu Ludwikowi Gonsalvesowi da Camara, przynaglany przez towarzyszy i synów duchowych.
Pozwala  nam spojrzeć w głębię jego osobowości, dojrzeć i wczuć się w tajemnicę jego świętości.

Zobacz więcej>>

 

 

IGNACY LOYOLA.
SAM I NA PIECHOTĘ

Prezentowana książka została uznana za jedną z najbardziej wartościowych biografii niezwykłego człowieka i założyciela Towarzystwa Jezusowego – św. Ignacego. Autor opisuje go jako człowieka z krwi i kości, cierpliwego i wyrozumiałego psychologa oraz przewodnika dusz.

Zobacz więcej>>

 

 

ĆWICZENIA DUCHOWNE

Klasyczny tekst Ćwiczeń św. Ignacego, zatwierdzony przez wszystkich papieży od XVI wieku po dziś jako najlepszy sposób odprawiania rekolekcji. Książeczka służąca zarówno dającym rekolekcje jak i wszystkim, którzy już je odbyli i pragną podtrzymać w sobie ich owoce. Uzupełniona o dodatek zawierający informacje o jezuickich domach rekolekcyjnych.

Zobacz więcej>>

 


 

JAK LEPIEJ SIĘ MODLIĆ

To pytanie zadaje sobie wiele osób, które chcą pogłębić relację z Bogiem i wejść na drogę duchowego rozwoju. Pomocą w znalezieniu na nie odpowiedzi mogą stać się uwagi zawarte w Ćwiczeniach duchowych św. Ignacego Loyoli zwane Addycjami. To właśnie ich analizie poświęcone są zamieszczone w książce artykuły.

Zobacz więcej>>

 

 

KWADRANS UWAŻNOŚCI. ĆWICZENIA DUCHOWE

Potrzebujesz zwolnić? Daj sobie kwadrans. Czas tylko dla siebie. Żeby się zatrzymać. Żeby odkryć prawdę o sobie. Żeby znaleźć to, czego pragniesz. 49 ćwiczeń na uważność to indywidualny program rozwoju osobistego i duchowego.

Zobacz więcej>>