„Czym nas zachwycił Stanisław?” to tytuł relacji z pielgrzymki jezuitów do Rostkowa, jaka ukazała się w płockim wydaniu Gościa Niedzielnego. Pani redaktor Agnieszka Otłowska, jako jedyna przedstawicielka płci pięknej, wmieszała się w tłum jezuitów, którzy przybyli do Sanktuarium św. Stanisława Kostki dnia 13 października 2018, fotografowała modlących się jezuitów i przeprowadzała z nimi wywiady.

W swojej relacji przywołuje słowa najmłodszych jezuitów, których w św. Stanisławie fascynuje wytrwałość i uważne wsłuchanie się w wolę Bożą.

„Św. Stanisław wiedział, jaki jest jego cel. On się nie przejmował, że coś mu nie wychodzi, że ktoś mu odmawia, ale dobrze wiedział, że jego cel jest wiele wart. Był posłuszny swoim przełożonym, ale robił to z wielką lekkością. On wciąż pozostaje wzorem i przykładem dla wielu osób, zarówno w Towarzystwie Jezusowym, jak i poza nim. W końcu każdy z nas może coś z jego życia znaleźć dla siebie. Te cechy, które sobą reprezentował: nieustępliwość, umiejętność odkrywania Bożego natchnienia, swoboda w postępowaniu i pójście tą Bożą drogą, winny być nieodłącznym elementem każdego powołanego, bez względu na to, ile ma lat” – mówi jeden z nowicjuszy.

Pełną relację można przeczytać TUTAJ

Foto: Agnieszka Otłowska/Gość Niedzielny