Dnia 5 listopada, w Kościele pod wezwaniem św. Szczepana Męczennika w Warszawie, swoje ostatnie śluby zakonne w Towarzystwie Jezusowym złożył ojciec Tomasz Rakowski SJ.

Śluby odebrał oraz homilię wygłosił Przełożony Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej Towarzystwa Jezusowego o. Tomasz Ortmann SJ.

Ojciec Tomasz Rakowski wstąpił do Nowicjatu w Gdyni w 1994 roku, święcenia prezbiteratu otrzymał w 2005 roku z rąk ks. Abp Józefa Kowalczyka i pracował w Londynie oraz w Warszawie.

W zakonie jezuitów pierwsze śluby składa się po odbyciu dwuletniego nowicjatu i dopiero po studiach filozoficznych, teologicznych i wieloletniej praktyce duszpasterskiej, a jednocześnie po latach posługi kapłańskiej, Generał Zakonu dopuszcza jezuitę do złożenia ostatnich ślubów. Ojciec Tomasz złożył je w 45 roku życia i 14 roku kapłaństwa. Tak długa formacja zakonna jest w Towarzystwie Jezusowym czymś normalnym i przygotowuje jezuitę do trwania w ciągłej gotowości i do umiejętnego przystosowywania się do każdych warunków pracy.

Ojcu Tomaszowi życzymy wiernego trwania przy Słowie Bożym i satysfakcji z pełnionych posług.

Foto: o. Krzysztof Dorosz SJ