Najdrożsi!

 

Już wkrótce będziemy świętowali Boże Narodzenie, wydarzenie, w którym Bóg stał się człowiekiem, by nas ocalić oraz scalić wewnętrznie i pojednać między sobą. Nie ograniczył się do tego, by dać nam coś w prezencie, nie poprzestał na słowach, lecz dał nam Siebie. Narodził się w ubogiej grocie pomiędzy prostymi ludźmi.

W tę szczególną noc, która rozbłyśnie radością Pasterki, pragniemy razem z wami, Drodzy Współbracia i Przyjaciele, wyrazić Bogu wdzięczność za wszystko, w co nas wciągnął w tym roku. Za nowe wyzwania na Wschodzie, za mądrość starych będącą wsparciem dla poszukujących i za entuzjazm młodych ożywiający wspólnoty w tak wielu miejscach w Polsce, w Danii i na Ukrainie.

Naszą modlitwą dziękczynienia obejmujemy z dumą jezuitów i ich świeckich współpracowników, którzy posługują w innych krajach, a w szczególności na misjach w Azji, Afryce i na Bliskim Wschodzie.

Życzymy Wam wszystkim, by żywa relacja z Bogiem rozpalała Wasze serca i czyniła Was wewnętrznie bogatymi, abyście mieli jeszcze więcej do dania tym, którzy proszą o czas, uwagę i miłość.

 

Jakub Kołacz SJ; Tomasz Ortmann SJ

Prowincjałowie Polskich Prowincji Towarzystwa Jezusowego