Ojciec Arturo Sosa SJ, Przełożony Generalny Towarzystwa Jezusowego, udzielił wywiadu o. Andrzejowi Majewskiemu SJ z Redakcji Katolickiej Polskiego Radia. Generał jezuitów powiedział w nim między innymi, że Kościół powinien być przestrzenią dialogu kultur, że wielokulturowość Kościoła ukazuje nam oblicze Boga, które jest bliskie każdemu człowiekowi.

Mówiąc o Europie o. Generał powiedział, że Europa powinna postarać się o zjednoczenie, które byłoby o wiele głębsze niż dotychczas. Wśród wielu ważnych wyzwań stojących przed Europą wymienił kryzys migracyjny.

„Zadaniem Kościoła jest dawanie chrześcijańskiego świadectwa przez przyjmowanie imigrantów. Sądzę, że Kościół w Europie zaczyna traktować ten problem bardzo poważnie. Także nasz zakon jest wezwany, by podejmować działania na tym polu. Mamy tu wiele do zrobienia, powinniśmy szukać w tej sytuacji wspólnego dobra”.

W wywiadzie mówi także o problemach ekologii, o sytuacji Kościoła w Wenezueli, o procesie beatyfikacyjnym ojca Pedro Arrupe i o cierpieniu dzieci, którego przyczyną są ludzie Kościoła.

Cały wywiad można przeczytać na stronie Katolickiej Agencji Informacyjnej.

Foto: Studio Inigo