Od 1 do 6 lipca 2019 r. w Pracowni Działań Twórczych przy Galerii u Jezuitów w Poznaniu odbywały się warsztaty ikonopisania w temacie ikony Oblicza Chrystusa na chuście, zwanej „Mandylion”. W zajęciach prowadzonych przez o.Jacka Wróbla SJ udział brało 16 osób z różnych stron Polski. Warsztaty zakończyły się mszą św. dziękczynną z poświęceniem powstałych ikon.

Pracownia Działań Twórczych (PDT) powstała w 2015 r. Jest to miejsce rozwoju i kształcenia zainteresowań plastycznych oraz zdolności manualnych w oparciu o klasyczne rzemiosło artystyczne oraz tradycję sztuki ikonopisarskiej i jej dziedzin pochodnych.

W ramach organizowanych zajęć PDT proponuje wielostopniowe warsztaty artystyczne – prowadzone w tygodniu w porach popołudniowo-wieczornych oraz w weekendy – z malarstwa temperowego, pozłotnictwa i sztuki dekoracji, kaligrafii i miniatury oraz grafiki warsztatowej w różnych technikach. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów specjalizujących się w swoich dziedzinach.

Pomieszczenia Pracowni znajdują się w XVII-wiecznych krużgankach podominikańskiego klasztoru, należącego obecnie do oo. Jezuitów. Wejście do Pracowni znajduje się tuż obok Galerii U JEZUITÓW, od ulicy Dominikańskiej 10.