18 września 2009 roku wystartował portal DEON.pl Towarzystwo Jezusowe (jezuici) oraz istniejące ponad 140 lat Wydawnictwo WAM, poszukując nowych sposobów pozytywnego oddziaływania na współczesne społeczeństwo, zdecydowali się otworzyć portal społecznościowo-informacyjny.

Misją portalu jest informowanie o znaczących wydarzeniach społecznych oraz interpretowanie tych wydarzeń z punktu widzenia Kościoła, a także komentowanie wydarzeń kościelnych i przybliżanie ich znaczenia naszym Użytkownikom. Bycie łącznikiem pomiędzy religią a życiem społecznym nie jest możliwe bez zapewnienia przyjaznego miejsca dla otwartych i inspirujących dyskusji na tematy religijne, społeczne, polityczne i kulturalne.

Portal od początku był i jest tworzony w duchu ignacjańskiej tradycji „odnajdowania Boga we wszystkich rzeczach”, stąd nie mogło tu zabraknąć elementów przydatnych w codziennym życiu, tj. pogody, kalendarza imion, działu porad życiowych, kulinarnych etc.

Z okazji 10. urodzin portal zmienił się pod względem wizualnym. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj>>

Obecnie (dane za sierpień 2019) portal może się pochwalić wynikami rzędu prawie 2 000 000 unikalnych użytkowników miesięcznie, którzy generują ponad 8 000 000 odsłon.

Z okazji 10. urodzin portalu można było wziąć udział w kilku specjalnie przygotowanych wydarzeniach: