Dzisiaj o. Zygmunt Kwiatkowski SJ obchodził w Łodzi Jubileusz 50 lat życia w Towarzystwie Jezusowym. Ojciec Zygmunt wstąpił do Nowicjatu 21 listopada 1969 i przez pierwsze lata po święceniach kapłańskich oraz studiach z duchowości na Uniwersytecie Gregoriańskim posługiwał w Lublinie. W 1982 roku został wysłany do Syrii, gdzie pracował do roku 2013. Posługiwał w Aleppo, w Damaszku i w Homs. Po powrocie do Polski zaangażował się w pracę duszpasterską w Łodzi i nadal współpracuje na terenie Polski ze wspólnotami Kościołów Wschodnich. Opublikował dziewięć książek.

„Podobnie jak w Jerozolimie, w duszy ludzkiej mamy wiele dróg, budowli, sklepów, urzędów, jest tam również wiele zakamarków, rozproszonych myśli, które może spajać Pan Bóg” – mówił podczas kazania o. Prowincjał Tomasz Ortmann SJ nawiązując do dzisiejszego wspomnienia Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

Z okazji Jubileuszu Generał Towarzystwa Jezusowego napisał list do o. Zygmunta, który został odczytany podczas uroczystej Eucharystii.