„Ojciec Sosa marzy o Towarzystwie Jezusowym, które buduje przyszłość pełną nadziei” – to tytuł artykułu, jaki ukazał się w styczniowym numerze magazynu AMERICA. „My jezuici jesteśmy ludźmi nadziei; wierzymy, że inny świat jest możliwy” – powiedział Generał w zeszłym miesiącu dziennikarzom dodając, że Towarzystwo Jezusowe chce współpracować z innymi w dążeniu do stworzenia świata, w którym wszyscy będą bezpieczni i szanowani.

Wenezuelski duchowny przyznaje, że podczas swoich ostatnich podróży po świecie, był świadkiem wielkiej biedy, tragedii ludzi zmuszanych do opuszczenia ich własnych domów, osób cierpiących z powodu braku demokracji. By temu wszystkiemu zaradzić potrzebna jest współpraca wszystkich ludzi dobrej woli i otwarcie się na powiewy Ducha.

Mówiąc o konieczności otwarcia się na Ducha Świętego zachęca Generał do rozpoczęcia procesu wspólnego rozeznawania, które nie jest tym samym co planowanie, czy podejmowanie decyzji, podczas którego rozważane są argumenty za i przeciw, tak jak to robią wielkie korporacje lub organizacje pozarządowe. Proces rozeznawania „opiera się na naszej wierze, że świat ma bardzo duży potencjał, że łaska Boża działa w ludziach, że Duch Święty jest obecny w ludzkiej historii i że może nam pomóc odnowić oblicze ziemi”.

Cały artykuł w języku angielskim można przeczytać na stronie magazynu AMERICA

Foto: sjcuria.global (13 grudnia 2019)