Jezuita o. Piotr Kropisz SJ poprowadzi w tym roku wielkopostne rekolekcje dla posłów i senatorów. Odbędą się one w Warszawie w dwóch miejscach: 25 marca w kościele św. Aleksandra na placu Trzech Krzyży (w pobliżu ul. Wiejskiej, gdzie mieszczą się Sejm RP i Senat RP), a 26 marca w kaplicy sejmowej.

Ojciec Piotr został poproszony o poprowadzenie rekolekcji przez duszpasterza parlamentarzystów ks. Piotra Burgońskiego. Jest rekolekcjonistą, kierownikiem duchowym, odpowiedzialnym za prowadzenie rekolekcji ignacjańskich w Europejskim Centrum Komunikacji i Kultury w Warszawie-Falenicy.

W rekolekcjach wezmą oczywiście udział politycy przyznający się w swoim życiu do wiary w Boga, ale zaproszeni są także niewierzący.

„Przekaz Jezusa jest uniwersalny i wielu niewierzących uznaje zasady Ewangelii za punkt odniesienia w swoim życiu. Wszyscy niesiemy krzyże w życiu. Wszyscy doświadczamy krzywdy i możemy trwać w żalu, albo zdecydujemy się na przebaczenie. Wszyscy mamy się lepiej w mniejszych czy większych społecznościach, kiedy zajmujemy ostatnie miejsca. Wszyscy możemy pytać o sens naszego życia: wierzący i niewierzący” – wyjaśnia w rozmowie z KAI o. Piotr Kropisz SJ.

 

Jezuita poprowadzi wielkopostne rekolekcje dla parlamentarzystów

Odwiedź Blog Multimedialny o. Piotra Kropisza SJ na FACEBOOKU

Zapisz się na ośmiodniowe rekolekcje ignacjańskie prowadzone przez o. Piotra Kropisza SJ. Klikając na zdjęcie poniżej, zostaniesz przeniesiony na stronę Europejskiego Centrum Komunikacji i Kultury w Warszawie Falenicy.