Ojciec Rafał Bulowski SJ utknął w Moskwie. Stamtąd proponuje nam INNY PUNKT SPOJRZENIA na to, co w tym czasie się dzieje w nas i wokół nas. Jacy będziemy dla siebie za kilka tygodni? Jakie będziemy mieli marzenia? INNY PUNKT SPOJRZENIA to przygotowana przez niego seria filmików, które są kolejną odpowiedzią na czas kwarantanny. W krótkim materiale wideo na Facebooku autor mierzy się z sytuacją ograniczenia i zamknięcia.

Krótkie materiały publikowane na Facebooku w czasie kwarantanny 3 razy w tygodniu nie będą medytacjami, czy biblijnymi rozważaniami. Autor stawia sobie za cel stawianie podstawowych pytań i szukanie na nie odpowiedzi w kontekście w jakim się znaleźliśmy. Jeszcze kilka miesięcy temu nie do pomyślenia było, że zamknięte zostaną granice, zmuszeni zostaniemy do radykalnego ograniczenia naszej mobilności, przemeblowania codzienności, czy zmierzenia się z widmem braku pracy. Sytuacja ta zaskoczyła wszystkich.

Stąd rodzą się kolejne pytania o to, kim jestem w tym świecie, jakie są wartości, na których koncentrowałem się dotychczas, czy np. o to czy potrafię, być ze sobą w pewnej prostocie. Bardziej niż formułowanie gotowych odwiedzi autora interesuje stawianie pytań i konfrontowanie się z pytaniami, które są pierwszym krokiem ku lepszemu poznaniu, czy zrozumieniu siebie, innych i świata.

Wideo-komentarze są próbą innego spojrzenia na to, co w tych dniach/tygodniach dzieje się w nas i wokół nas. Istnieje niebezpieczeństwo, że pod wpływem zalewu informacyjnego, przeżyjemy ten czas jedynie jako bombardowani kolejnymi informacjami, obrazami, czy polityczno-ekonomicznymi spekulacjami. One są ważne. Tym niemniej, jak odczytuje to o. Rafał, dużo ważniejszy proces odbywa się w nas, i w naszych relacjach. Jacy będziemy dla siebie za kilka tygodni? Jakie będą nasze rodziny, związki? Jakie będziemy mieli marzenia?

Zachęcamy do oglądania tych refleksji, komentowania ich i UDOSTĘPNIANIA na swoich profilach i stronach FB.

Tutaj znajdziecie kolejne odcinki nagrywane w Moskwie przez o. Rafała.

Rafał Bulowski SJ