Trwająca epidemia nie wystraszyła uczestników Projektu Zambia, którzy w niedzielę, 5 lipca, otrzymali z rąk bp. Józefa Szamockiego posłanie misyjne – czytamy na stronie internetowej Diecezji Toruńskiej.

Podczas Eucharystii w toruńskim kościele oo. jezuitów Ksiądz Biskup zwrócił uwagę, że świadectwo życia świeckich jest niezwykle ważne:

O kapłanach czy siostrach zakonnych na misjach mawia się czasem: „Mówią tak, bo muszą”. Ale proszę mi wierzyć, kiedy miejscowi widzą świeckich głoszących Chrystusa, ich serce inaczej bije.

Wyraził również radość z tego, jak zaufali Bogu młodzi misjonarze. „Projekt Zambia to nie jest zwykły projekt, ale dzieło Boga”.

Zachęcając wszystkich obecnych w świątyni do podjęcia otrzymanej na chrzcie misji prorockiej, przywołał słowa kard. Stefana Wyszyńskiego:

„Trzeba się starać okazywać miłości innym więcej niż się otrzymało”

i wyraził życzenie, aby każdy miał „serce misyjne”.

„Jeśli dzielimy się wiarą, jednocześnie umacniamy się w wierze”.

Podczas najbliższego roku misjonarze, którzy otrzymali krzyże misyjne, będą wstawiać się w intencji tych, do których są posłani oraz kwestować na rzecz potrzeb parafii Kasisi, a w kolejnym roku wyjadą do Zambii.

Na zdjęciu od lewej: o. Stanisław Wytrążek SJ, ks. bp Józef Szamocki, o. Grzegorz Dobroczyński SJ.

Tekst i zdjęcia: Renata Czerwińska

Więcej zdjęć na stronie Diecezji Toruńskiej.