W ostatnie dni sierpnia wielu nastolatków stara się nie myśleć o zbliżającym się końcu wakacji, a co za tym idzie powrocie do szkolnych ławek. Tym większa była nasza radość, gdy w dniach 24-29.08 do domu rekolekcyjnego w Ciężkowicach dotarło 23 młodych ludzi aby wziąć udział w rekolekcjach Szkoły Kontaktu z Bogiem organizowanych przez ekipę powołaniową prowincji południowej Towarzystwa Jezusowego.

Uczestnicy nie musieli przywozić ze sobą tornistra pełnego książek. Jedynym podręcznikiem, którego posiadanie było konieczne to Pismo Święte oraz zeszyt do notowania poruszeń duchowych. Przez trzy i pół dnia młodzi wsłuchiwali się w subtelny głos Boga obecnego w otaczającej ich rzeczywistości. Aby nie utrudniać zadania rekolekcje te odbywały się w ciszy, a codziennie przewidziana była konferencja, Msza Święta, wprowadzenia do modlitwy oraz rozmowa z towarzyszem duchowym.

Podczas ostatniej Mszy Świętej każdy z uczestników miał możliwość opowiedzenia pozostałym w jaki sposób spotkał Pana Boga.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o rekolekcjach Szkoły Kontaktu z Bogiem wejdź na www.szkolakontaktu.pl. Znajdziesz nas także na Facebooku, Instagramie oraz YouTube.