Jezuici z gdyńskiego Domu Rekolekcyjnego razem ze współpracownikami zapraszają w ostatni weekend Adwentu – 18-20 grudnia – na sesję internetową przygotowującą do Bożego Narodzenia pod tytułem: “Bóg się rodzi… w pandemii. Duchowe wprowadzenie w Boże Narodzenie 2020”.

Przed nami kolejne święta. Kolejne Boże Narodzenie. Ale inne niż to, które znamy z poprzednich lat. Zamiast do bliskości, jesteśmy zachęcani do dystansu. Zamiast do spotkań – do izolacji, chronienia siebie i innych. Czas pandemii przewrócił nasze życie do góry nogami. Jak sobie z tym poradzić? Jak przeżyć bez zgorzknienia, narzekania i depresji? Jak znaleźć światło płynące z wiary? I co na to wszystko Pan Bóg, św. Ignacy i Ćwiczenia Duchowe?

W czasie sesji spróbujemy podjąć refleksję nad ważnymi pytaniami tego czasu, które zadajemy sobie osobiście, rodzinnie i wspólnotowo. Nie mamy gotowych i jedynie słusznych odpowiedzi. Chcemy się jednak zatrzymać razem z Wami, aby uważnie posłuchać pragnień Boga i tęsknot ludzi. Skorzystamy z inspiracji, które płyną z duchowości ignacjańskiej. Oprócz refleksji nie zabraknie zatem praktycznych wskazań do osobistych „ćwiczeń” wewnętrznych – modlitewnych lub innych. Wszystko po to, aby przygotować się do tegorocznego, niełatwego świętowania.

Sesję poprowadzi ekipa Ignacjańskiego Centrum Formacji Duchowej wraz ze współpracownikami za pośrednictwem platformy internetowej zoom. W programie 5 konferencji z możliwością zadawania pytań (w piątek wieczorem 2 konferencje oraz w sobotę 3 konferencje).

Sesja jest darmowa, a z dobrowolnych ofiar 10% przekażemy na cele charytatywne.

Zainteresowanych udziałem w sesji zapraszamy do zapisania się poprzez formularz:

https://forms.gle/sGkAqKTPfkpNPTT77

Więcej informacji i szczegółowy program sesji znajduje się na stronie

https://icfd.pl/index.php/program-i-zapisy/sesje/bog-sie-rodzi-w-pandemii-sesja-internetowa