Od dzikiej konsumpcji do aktywnej odpowiedzialności. Pod takim hasłem w sierpniu tego roku organizują jezuici obóz ekologiczny dla dorosłej młodzieży (w wieku 18-35) w Lassalle-Haus, w Edlibach nieopodal Zug w Szwajcarii.

„Walka z degradacją środowiska i ochroną naszej planety musi przede wszystkim stać się ruchem kulturowym, w którym każdy bierze odpowiedzialność zarówno za siebie jak i ze współpracę w tej kwestii z rówieśnikami” – piszą organizatorzy.

Tylko angażując się w ochronę środowiska możemy w dłuższej perspektywie doprowadzić do zmian, które głęboko przemienią nasze społeczeństwo i podejście ludzi do globalnych zmian w gospodarce, polityce i środowisku naturalnym.

Jak można w sposób zrównoważony wykorzystać istniejące zasoby? Jakich rozwiązań społeczno-politycznych szukamy i które z nich chcemy wdrożyć? Jakie zmiany w życiu codziennym są potrzebne? To tylko niektóre z pytań, jakie zadadzą sobie uczestnicy obozu i postarają się na nie odpowiedzieć wspierani przez kilkunastu ekspertów, którzy będą animowali dyskusje podczas obozu.

Więcej na temat obozu można dowiedzieć się na stronie Lassalle Institute 

Na tej samej stronie można także zapisać się na obóz.

Zdjęcia pochodzą ze strony: www.lassalle-haus.org/