Pracownicy Wydziału Pedagogicznego i Filozoficznego Akademii Ignatianum w Krakowie wspólnie z Libera Universita Maria SS. Assunta w Rzymie (LUMSA), Documenta Creaciones Multimedia Avanzada SL-MYD w Barcelonie oraz Universitat Internacional de Catalunya w Barcelonie (główny koordynator projektu) realizują międzynarodowy projekt w ramach programu Erasmus Plus. Akcja 2. Szkolnictwo wyższe zatytułowany: CHANCES – CLIMATE CHANGE RELATED TO CATHOLIC EDUCATION AS SUBJECT IN THE HEI PROGRAMMES OF EDUCATION SCIENCES.

Celem projektu jest włączenie tematyki poruszającej zagadnienia związane ze zmianami klimatycznymi do nauczania religii jako element akademickich programów kształcenia nauczycieli w Europie. Inspiracją do opracowania akademickiego programu nauczania i stworzenia e-portfolio jest nauczanie papieża Franciszka zawarte w Encyklice LAUDATO SI’. Projekt CHANCES jest szansą na zmianę myślenia i działania w celu zatroszczenia się o nasz wspólny dom/świat.

Więcej informacji o projekcie(w języku polskim i angielskim) znajduje się na stronie AIK: https://www.ignatianum.edu.pl/szkolnictwo-wyzsze-chances

Facebook: https://www.facebook.com/Chances-101950458498451/

Jacek Poznański SJ