Ukazał się kolejny numer pisma Manreza, dedykowanego duchowości ignacjańskiej. Przeczytamy w nim o młodzieńczych latach Ignacego Loyoli i jego nawróceniu oraz dowiemy się jak rozpoznawać duchy i rozeznawać wolę Bożą, a by wyjść zwycięsko z duchowej walki.

Tadeusz Drozdowicz SJ w artykule zatytułowanym „Trzy rodzaje myśli. Czy moje myśli są naprawdę moje?” pisze o ludzkim czynniku w rozeznawaniu, o wpływie, jakie mają na nas nasze własne myśli. Skąd się one biorą i które z nich podpowiada nam Pan Bóg, a które diabeł? A może to, co zaprząta nam głowę, pochodzi z jeszcze innego źródła?

Powyżej zdjęcie autorstwa David Cassolato z Pexels

Wojciech Kowalski SJ wciąga nas w refleksję nad naszymi przyzwyczajeniami, nawykami i tęsknotą za twórczym życiem oraz podpowiada jak przeżywać duchowo codzienność.

Zarówno te jak i wiele innych inspirujących treści zachęca do głębszego wejścia w relację z Bogiem i do zadania sobie trudu odkrycia oraz nazwania tego, co dzieje się w głębi duszy, gdy szukamy w życiu swojej własnej drogi.

Kwartalnik MANREZA ma swoją stronę internetową, na której możesz przeczytać niektóre archiwalne artykuły oraz zaprenumerować wydanie papierowe lub w formie e-booka.