W tym tygodniu (12-16 kwietnia) odbywa się w Ogólnokształcącym Liceum Jezuitów w Gdyni „Professional Week”. Cóż to takiego? Każdego dnia uczniowie spotykają się z absolwentami jezuickiej szkoły, którzy dzielą się swoim doświadczeniem ze studiów oraz ścieżką kariery zawodowej, jaką obrali. Spotkania mają na celu pokazanie młodzieży różnych możliwości rozwoju, stworzenie okazji do poznania od strony praktycznej jak wyglądają studia na wybranych kierunkach i rzeczywistość pracy w różnych zawodach. Ten szczególny tydzień, który odbywa się każdego roku, ma na celu inspirowanie młodych ludzi do podejmowania działań kształtujących ich przyszłość.

W tym roku spotkania odbyły się on-line, co umożliwiło zaproszenie absolwentów gdyńskiego liceum jezuitów z różnych części świata!

Oto niektórzy z nich

Zuzanna, absolwentka studiów magisterskich na kierunku Inżynieria Lotnictwa i Przestrzeni Kosmicznej na University of Bristol. Pracuje w Mercedes AMG Petronas Formula One Team w Brackley w Anglii jako inżynier specjalizujący się w aerodynamice.

Mikołaj, absolwent Electrical Electronic Engineering, odbył trzymiesięczny wolontariat w Ugandzie, magister w dziedzinie Financial Economics po studiach na University of Oxford, pracuje w McKinsey w Warszawie.

Patrycja, absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Nottingham Trent University, kierunek Biznes Międzynarodowy. Pracuje w Criteo, firmie zajmującej się digital marketingiem w Barcelonie.

Paweł, zawodnik polskiej żeglarskiej kadry narodowej. Kilkukrotny mistrz Świata i Europy juniorów, zdobywca złotych medali Pucharu Europy i Pucharu Świata. Absolwent Politechniki Gdańskiej na Wydziale Zarządzania i Ekonomii. W wolnych chwilach pracuje jako wolontariusz z osobami niepełnosprawnymi.

Magdalena, podczas nauki w Ogólnokształcącym Liceum Jezuitów wyjechała do Australii co miało bardzo duży wpływ na jej życie. Jest absolwentką weterynarii na SGGW w Warszawie i obecnie pracuje jako lekarz medycyny ratunkowej w Centre for Animal Referral and Emergency w Melbourne.

Kolejne spotkania relacjonowane są na Facebooku. Zachęcamy do ich śledzenia: https://www.facebook.com/szkolyjezuitow

(OLJ/Magdalena Gruszka)

Na zdjęciu powyżej nauczycielka języka polskiego i metodologii Hanna Hetmańska wraz ze swoimi byłymi uczennicami (Dzień Absolwenta 2019), źródło: strona internetowa Zespołu Szkół Jezuitów w Gdyni.