„Misja – Co wnieśli jezuici w nasze życie?”. Tak można przetłumaczyć tytuł gry planszowej, którą węgierska prowincja Towarzystwa Jezusowego przygotowała na Jubileuszowy Rok Ignacjański 2021-2022. Gra zawiera planszę, karty postaci (w tym św. Ignacego), żetony, karty pytań i niespodzianek, a także karty zadań do wykonania. I oczywiście pionki oraz kości. Gra ukaże się pod koniec lata nie tylko w języku węgierskim; także po angielsku. włosku, niemiecku, francusku, hiszpańsku i portugalsku.

Liczba graczy: 2-4
Przedział wiekowy: 9-101
Czas trwania gry: 45-50 minut

Gracze będą mogli poznać lepiej historię jezuickich misji i dzieł. Pytania i odpowiedzi rozwiewają wiele fałszywych przekonań i pogłębiają wiedzę historyczną łącząc rozrywkę z edukacją. W grze nie zabraknie także elementów sprzyjających współpracy między graczami: nie ma zwycięstwa bez solidarności i dobrych uczynków.

Projekt zawiera również element charytatywny – 3% od ceny każdego zestawu będzie przeznaczone na pomoc jezuickim misjom w Afryce.

Instytucje, które chciałyby współpracować w tworzeniu innych wersji językowych i w dystrybucji gry odsyłamy na stronę internetową: themission.world

Na tej samej stronie można także zamówić hurtowo większą liczbę gry planszowej (250 zestawów i więcej).