Od dzisiaj można już nabyć najnowszą książkę generała jezuitów o. Arturo Sosy SJ zatytułowaną „En camino con Ignacio”. Na razie jest dostępna w języku hiszpańskim, angielskim, francuskim, włoskim i portugalskim. Wkrótce pojawi się w wersji pdf również po polsku.

Ojciec Generał przygotował ją specjalnie na Rok Ignacjański i zachęca wszystkich jezuitów do wspólnotowej refleksji, którą pragnie zapoczątkować swoimi intuicjami dotyczącymi obecnej sytuacji w Kościele. Rozpoczyna książkę od swojego własnego świadectwa i opowiada czym jest dla niego kierowanie zakonem, jak przeżywa trudną sytuację w swojej ojczyźnie – Wenezueli, jakie są jego relacje z papieżem Franciszkiem.

Książka powstała we współpracy z hiszpańskim dziennikarzem Dario Menorem, korespondentem dziennika „El Correo” i współpracownikiem magazynu „Vida Nueva”.

W bardzo osobistym świadectwie o. Arturo Sosa SJ pisze między innymi:

Historia św. Ignacego stała się paradygmatem w moim własnym życiu. Początkowo był zdeterminowany, aby odnieść sukces na dworze i przygotował dla siebie plany na przyszłość. Rana odniesiona w walce zmieniła to wszystko, dała mu czas na refleksję i dostrzeżenie, że Bóg pragnie dla niego zupełnie czegoś innego. Podobne procesy zmian zachodziły w moim życiu na różne sposoby i w różnym czasie, podczas gdy ja uczyłem się słuchać, jak Bóg do mnie mówi. W rzeczywistości w czasach Covid dzieje się to w życiu tak wielu ludzi wokół nas, gdy stają twarzą w twarz z ograniczeniami swoich planów życiowych.

Warto, by sięgnęli po tę książkę nie tylko jezuici, ale wszyscy związani z duchowością ignacjańską. Może być ona cennym narzędziem do refleksji nad własnym życiem w dobie szybko zachodzących zmian i niespodziewanych wyzwań, jakie niejednokrotnie przemodelowują całe nasze życie, zmieniają plany… Jest ona zaproszeniem do osobistego nawrócenia, do podjęcia procesu duchowego rozwoju w świecie, w jakim żyjemy.

Poniżej podajemy linki do wydawnictw, w których już teraz można zakupić poszczególne wersje językowe książki:

Español – Grupo de Comunicacion Loyola – LINK
English – Messenger (Ireland) – LINK
Français – Éditions Jésuites – LINK
Italiano – Apostolato della Preghiera – LINK
Português – Ediçoes Loyola de Brasil – LINK

Będzie także dostępna wkrótce w Loyola Press (USA) – LINK

Poniżej będzie można oglądać online wernisaż książki o. Generała, który będzie miał miejsce w Kurii Generalnej w Rzymie 11 maja o godz. 17:00