Od 8 do 10 czerwca podczas Mszy św. o godz. 18.00 w kościele jezuitów pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bytomiu przy ul. Kazimierza Pułaskiego 9 odbywać się będzie trzydniowe skupienie rekolekcyjne, podczas którego kazania będą głosili jezuici – informuje o. Mirosław Bożek SJ, proboszcz parafii.

Nauki transmitowane będą na kanale parafialnym YouTube.

We wtorek, 8 czerwca, o. Wojciech Łokieć SJ przybliży związek nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa z nabożeństwem o Niepokalanym Sercu Maryi.

W środę, 9 czerwca, o. Mirosław Bożek SJ omówi znaczenie wezwań litanii do Najświętszego Serca Jezusowego.

W czwartek, 10 czerwca, o. Krzysztof Pietruszkiewicz SJ powie o obietnicach dane czcicielom Bożego Serca poprzez św. Małgorzatę Marię Alacoque.

W piątek, 11 czerwca, jezuici z Bytomia dołączą do uroczystości w Bazylice NSPJ w Krakowie, gdzie wraz z biskupami zgromadzonymi w Krakowie oraz ze wszystkimi parafiami w Polsce, odnowią akt poświęcenia narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Natomiast punktem odpustu odpustu parafialnego w Bytomiu będzie Msza św. koncelebrowana dnia 13 czerwca o godz. 12.30. Wówczas jezuici wraz z parafianami ponowią poświęcenie Parafii Sercu Jezusa.