W perspektywie Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy 2021, jaki będziemy obchodzili 26 września, Dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Człowieka rozpoczęła akcję zbierania świadectw.

Ruszyła kampania promocyjna skoncentrowana na temacie wybranym przez Papieża: Verso un „noi” sempre più grande (Ku coraz większemu „my”).

W poniższym filmie, po francusku, angielsku, hiszpańsku, holendersku, portugalsku i niemiecku, Franciszek zaprasza wszystkich ochrzczonych, aby poczuli się częścią jednego Kościoła, jednego domu, jednej rodziny. W filmie znajdują się bezpośrednie świadectwa niektórych migrantów, którzy dzięki temu, że zostali przyjęci w parafii, czują się częścią „my”. Do realizacji takiego „my” zachęca Papież.

Przygotowując się do 26 września 2021, Sekcja Migrantów i Uchodźców jest gotowa na przyjęcie pisemnych lub multimedialnych świadectw, filmów i zdjęć od lokalnych Kościołów i działaczy katolickich, którzy pokazują swoje zaangażowanie w duszpasterstwo z najbardziej bezbronnymi. Materiały można przesyłać na adres [email protected]

Źródło: VaticanNews

Main photo: European Union/ECHO/Mathias Eick, Presevo, Serbia, November 2015 (license).