Podczas uroczystej gali w Zamku Królewskim w Warszawie przedstawiciele wspólnoty ewangelizacyjnej „Mocni w Duchu” z łódzkiej Parafii pw. Najświętszego Imienia Jezus odebrali w sobotę, 9 października 2021 roku, Nagrodę TOTUS TUUS medialny im. Bp. Jana Chrapka.

Kapituła nagrodziła wspólnotę „za działalność ewangelizacyjną z wykorzystaniem telewizji i mediów społecznościowych łączącą pasję i profesjonalizm z charyzmatem i osobistą formacją”.

Wspólnota została powołana do życia przed 30 laty przez śp. o. Józefa Kozłowskiego SJ przy jezuickim kościele w Łodzi. Należy do ruchu Odnowy w Duchu Świętym Kościoła katolickiego. Prowadzi zespół muzyczny i wydawnictwo, a także telewizję internetową. Formowała się na licznych rekolekcjach i warsztatach, w modlitwie, śpiewie, ćwiczeniach duchowych, medytacjach ignacjańskich, organizowała zgromadzenia i fora charyzmatyczne.

Dziś jest jedną z najliczniejszych wspólnot modlitewnych w Polsce i liczy ponad 250 członków. Wielu uczestniczy także w spotkaniach uwielbienia dzięki transmisjom internetowym, a poprzez kanał internetowy na You Tube „Mocni w Duchu dzieciom”, wspólnota trafiła w czasie pandemii do setek tysięcy najmłodszych.

Podziwiamy i gratulujemy.

Przeczytaj więcej o Wspólnocie „Mocni w Duchu” na portalu Katolickiej Agencji Informacyjnej