Kolejnym etapem peregrynacji relikwii i ikony przedstawiającej św. Ignacego jest jezuicka parafia w Gdańsku – Wrzeszczu. Ikona przybyła w środę (6 października) i podczas wieczornej Mszy Świętej proboszcz parafii Świętego Krzyża, o. Jarek Kuffel SJ wygłosił okolicznościowe kazanie na temat duchowej drogi świętego Ignacego. W czwartek (będący pierwszym czwartkiem miesiąca) tradycyjnie modliliśmy się o nowe, liczne i święte powołania do naszego zakonu. Ojciec Robert Gronek SJ w homilii zwracał uwagę na dar modlitwy oraz wskazywał jakim mistrzem duchowym był i jest święty ojciec Ignacy.

W piątek – trójmiejska Wspólnota Życia Chrześcijańskiego – poprowadziła medytację nad Słowem Bożym i uczyła nas metody medytacji według św. Ignacego. Natomiast w niedzielę wybrzmiał koncert pieśni jezuickich w wykonaniu chóru Crux Fidelis.

W poniedziałek, po wieczornej Mszy Świętej członkowie Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego będą dzielić się doświadczeniem Ignacjańskiego Rachunku Sumienia. Natomiast na wtorek (11 października) planowana jest Msza Święta z błogosławieństwem wody świętego Ignacego. W środę (12 października) ikona i relikwie „powędrują” do Małego Kościoła (naszego kościoła filialnego), gdzie trwają „rekolekcje na start”, prowadzone przez o. Pawła Kowalskiego SJ, skierowane do środowiska akademickiego, aby tam pośród braci studenckiej dzielić się doświadczeniem duchowości ignacjańskiej.

Gdańsk/jezuici.pl

W drugiej połowie tygodnia ikona wraz z relikwiami powędruje do Parafii pw. św. Stanisława Kostki w Wasilkowie k/Białegostoku.