Drodzy Członkowie Papieskiej Światowej Sieci Modlitwy!

Wielka radość, bo oto oddajemy do Waszych rąk setny numer naszego miesięcznika. Bogu niech będą dzięki! Dziękujemy przede wszystkim o. Stanisławowi Groniowi i pani Grażynie Berger, jak również wszystkim, którzy mają wkład w to dzieło. Także Wam, drodzy Czytelnicy naszego Biuletynu.

Skoro jest to numer grudniowy, to nie zabraknie w tym jubileuszowym numerze tematyki bożonarodzeniowej. Będzie można przeczytać dłuższy artykuł, a w materiałach formacyjnych na comiesięczne spotkanie proponujemy podjęcie tajemnicy Bożej obecności w nas i w naszym życiu.

W kolorowej wkładce publikujemy papieskie intencje Apostolstwa Modlitwy na 2022 rok. Okrasiliśmy je odpowiednimi zdjęciami. Z serca zachęcamy do ich propagowania w parafiach i gdzie się da. W grudniowej intencji papież prosi o modlitwę za katechetów – wszyscy nimi jesteśmy. Warto więc zająć się lekturą Katechizmu Kościoła Katolickiego, by być odważnymi i kreatywnymi głosicielami i świadkami.

Obecnie Kościół powszechny wchodzi w dynamikę Synodu ogłoszonego przez papieża Franciszka i rozpoczętego w poszczególnych diecezjach. Piszemy o tym, czym jest ów synod i jakie
sprawy podejmuje.

Otrzymaliśmy piękne świadectwo Agaty i Piotra, którzy siebie, swoje małżeństwo i rodzinę poświęcili Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – publikujemy je ku pokrzepieniu serc i jako zachętę do dzielenia się swoim doświadczeniem Boga.

Zapraszamy serdecznie członków i sympatyków Apostolstwa Modlitwy do Krakowa, do naszej Bazyliki – otóż chcemy razem przeżyć uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (8 grudnia). Zaczynamy o 11:30. W programie będzie Eucharystia, godzina łaski, konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu. Posilimy się tym, co przywieziemy.

Wcielenie i Narodzenie Syna Bożego było przełomowym wydarzeniem w historii ludzkości. To także może być przełom w życiu każdego człowieka: mężczyzny i kobiety, ojca i matki, męża i żony, dziecka, dziadka i babci. Syn rodzi się dla każdego i w każdym chce znaleźć dom.

Życzymy, by to kolejne Boże Narodzenie było przełomem w sercu i w życiu. Kiedy bowiem dziecko przychodzi do domu, „przewraca świat do góry nogami”. Niech tegoroczne przyjście Dzieciątka Jezus „przewróci nasz świat do góry nogami”!

Łączymy się w modlitwie adwentowej i bożonarodzeniowej wobec Matki Bożej, Pani naszej i całego Dworu Niebieskiego.

ks. Robert Więcek SJ

Zachęcamy do odwiedzin naszej strony internetowej: www.ampolska.co  Jest ona jedną z dobrych i praktycznych dróg naszej komunikacji w Wami.