Jesuit European Committee for Primary and Secondary Education (Europejska Komisja ds. Jezuickiej Edukacji Podstawowej i Średniej – JECSE) ma nowego dyrektora. Została nim Agnieszka Baran (pedagog i psycholog) – Polka, która od 2013 roku pracuje w KOSTCE Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Jezuitów w Krakowie. Piastuje tam funkcję psychologa oraz koordynuje wiele międzynarodowych projektów współpracując z jezuickimi instytucjami na całym świecie.

Jezuicka Komisja składa się z Delegatów Prowincjałów z krajów Europy i Bliskiego Wschodu. Koordynuje międzynarodową współpracę między jezuickimi szkołami, dba o ich ignacjański charakter oraz inspiruje do podejmowania wspólnych inicjatyw zgodnych z misją zakonu jezuitów.

Przewodniczący Europejskiej Konferencji Prowincjałów, o. Franck Janin SJ, napisał do jezuitów, że jest pewien iż JECSE bardzo skorzysta z umiejętności, jakie posiada pani Agnieszka Baran, z jej pasji dla duchowości ignacjańskiej i z kreatywności, jaką wykazała się przez lata pracy w szkolnictwie.

O. Paweł Brożyniak SJ, Delegat ds. edukacji podstawowej i średniej sprawujący tę funkcję z ramienia Prowincjałów obu polskich Prowincji, gratulując pani Agnieszce Baran napisał w liście do nauczycieli i pracowników szkół w Polsce: „Jest to też wielkie wyróżnienie i docenienie pracy oraz projektów, których Pani Agnieszka, wspólnie z wieloma nauczycielami, uczniami i pracownikami KOSTKI była, bądź jest autorem. Funkcję dyrektora JECSE, Pani Agnieszka Baran obejmie w styczniu 2022 roku. Jej współpraca z KOSTKĄ, choć w już nie w pełnym wymiarze, wciąż będzie kontynuowana, w zależności od możliwości i potrzeb, wynikających z nowych obowiązków”.

Życzymy nowej Pani Dyrektor niesłabnącego entuzjazmu w kierowaniu pracą jezuitów i świeckich współpracowników w misji wychowania i nauczania.

Na zdjęciu uczniowie KOSTKI Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Jezuitów w Krakowie podczas jednego z projektów (źródło: kostka.edu.pl)