Ignacjańskie krówki, które z okazji Jubileuszowego Roku Ignacjańskiego pojawiły się w ofercie Wydawnictwa WAM, przypominają o ważnej instrukcji, jaką św. Ignacy daje udzielającym rekolekcji:

„Jeżeli udzielający ćwiczeń zauważy, że ten, który je odprawia, doznaje strapienia i pokus, niech mu nie okazuje surowości ani szorstkości, lecz łagodność i słodycz,

niech mu dodaje otuchy i sił w postępowaniu naprzód i niech mu odsłania podstępy nieprzyjaciela ludzkiej natury, niech go wreszcie usposabia, by się przygotował i otworzył na przyjęcie pociechy, która nadejdzie” (ĆD, Uwaga 7).

Pomysł ignacjańskiej krówki został zrealizowany we współpracy z „Modlitwą w drodze”, a zainteresowanych nim łasuchów odsyłamy na stronę Wydawnictwa WAM

To nie jedyne jezuickie krówki, w jakie można wyposażyć się na czas karnawału. Również „Mocni w Duchu” w Łodzi oferują „Jezuickie krówki ewangelizacyjne” zawierające sentencje św. Ignacego i oczywiście „łagodność i słodycz”, która dodaje otuchy w strapieniu i usposabia do przyjęcia pociechy, która nadejdzie.

Oto link do tych krówek. Ich wyjątkowość nie polega jedynie na słodyczy w ustach, lecz również na możliwości smakowania mądrości św. Ignacego. Polecamy.