Wczoraj wieczorem zakończył się drugi w tym roku cykl międzynarodowych spotkań dla rodziców uczniów szkół jezuickich zorganizowany przez Zespół Szkół Jezuitów w Gdyni. Spotkania online odbywały się pod tytułem „Ignatian Spirituality for parents” (Duchowość ignacjańska dla rodziców).

W pierwszym cyklu spotkań organizatorzy projektu skupiali się na przełożeniu duchowości ignacjańskiej na życie codzienne, w drugim cyklu uczestnicy uczyli się medytacji ignacjańskiej.

Ta druga część, poświęcona prowadzonej medytacji (Guided Meditations for Parents), trwała przez cały marzec. Rodzice z różnych krajów spotykali się regularnie w każdą środę o godz. 20.00 czasu polskiego.

Głównym tematem spotkań medytacyjnych był POKÓJ. Spotkania rozpoczynały się krótkim wprowadzeniem do medytacji, po którym następowała prowadzona medytacja oparta na fragmencie Pisma Świętego. Po każdej medytacji rodzice mieli okazję podzielić się swoimi refleksjami w grupach międzynarodowych.

Wśród uczestników byli rodzice uczniów szkół jezuickich z Polski, Litwy, Włoch, Hiszpanii, Chile, a także nauczyciele z Gwatemali i Stanów Zjednoczonych. Spotkania koordynował o. Rafał Huzarski SJ.

Źródło: Ogólnokształcące Liceum Jezuitów im. św. Stanisława Kostki w Gdyni