We wtorek, 29 marca, dom dla uchodźców we Lwowie odwiedziły Irene Guia i Pilar López Dafonte, delegatki Jesuit Refugee Service i Xavier Network – dwóch dużych organizacji niosących pomoc humanitarną. W czasie wizyty Panie mogły się zapoznać  warunkami, jakie dom zapewnia uchodźcom oraz z aktualnymi potrzebami. Był to także okazja na wstępne rozeznanie możliwości ściślejszej współpracy między JRS i Xavier Network a domem dla uchodźców we Lwowie.

Wizyta we Lwowie była połączona z transportem produktów na Ukrainę oraz z przywiezieniem grupy uchodźców do Polski. W grupie tej znalazły się trzy osoby z Mariupola, jedna z Czernichowa oraz dwie z Kijowa.

Wizyta we Lwowie jest częścią dłuższej wizytacji. W celu zobaczenia pomocy oferowanej dla uchodźców przez dzieła jezuickie w Polsce Irene Guia i Pilar López Dafonte odwiedziły także Kraków oraz Warszawę. Wkrótce odwiedzą także Gdynię. Poza Polską były już w Rumunii, a w następnym tygodniu będą na Węgrzech. Owocem tej wizyty będzie wypracowanie propozycji struktury wsparcia dla organizacji niosących pomoc uchodźcom w tych trzech graniczących z Ukrainą krajach.