Drodzy członkowie Papieskiej Światowej Sieci Modlitwy!

Letni, ale nie „ogórkowy” miesiąc się zaczyna. U jezuitów zamykamy obchody Roku Ignacjańskiego. Dajemy więc obszerną informację o tym wydarzeniu w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie. Odbędzie się ta uroczystość 31 lipca. Będzie dziękczynna Eucharystia z udziałem ks. kardynała Stanisława Dziwisza i księży Prowincjałów: Jarosława Paszyńskiego SJ i Zbigniewa Leczkowskiego SJ oraz instalacja w ołtarzu Ignacego Loyoli relikwii tego Świętego. Ołtarz dedykowany Ignacemu jest Karola Hukana. Opis ołtarza i samej instalacji relikwii podajemy wewnątrz numeru. Także comiesięczna kolorowa wkładka dedykowana jest ikonografii św. Ignacego Loyoli w świecie, w Polsce i w naszych domach jezuickich i kościołach.

W lipcu obchodzimy wspomnienie świętych Anny i Joachima – łączy się ono z intencją papieską, w której papież Franciszek prosi o modlitwę za osoby starsze, które są korzeniami i pamięcią narodu, aby ich doświadczenie i mądrość pomagały najmłodszym patrzeć w przyszłość z nadzieją i odpowiedzialnością. Chcemy też zainteresować katechezą papieża o ludziach starszych w kontekście młodego pokolenia. Przy końcu tego miesiąca (24-30 lipca) Ojciec Święty wyrusza z 37. wizytą apostolską do Kanady. Wspierajmy go naszymi modlitwami!

Za patrona tego miesiąca obraliśmy św. Marię Goretti. W numerze proponujemy rozważania św. Karola de Foucauld o nadziei. Nie zabraknie też kolejnego odcinka cyklu o prorokach ze Starego Testamentu. Tym razem zajmiemy się wewnętrznym dramatem Jeremiasza. Znajdziemy również komentarze do niedzielnych Ewangelii. Dołączamy konspekt spotkania ogniska AM. Ogłaszamy i serdecznie zapraszamy na nasze spotkanie dla Animatorów w Częstochowie we wrześniu. Już prosimy o modlitwę w intencji tego wydarzenia.

Z darem modlitwy i błogosławieństwem

ks. Robert Więcek SJ

Zachęcamy do odwiedzin naszej strony internetowej: www.ampolska.co
Jest ona jedną z dobrych i praktycznych dróg naszej komunikacji w Wami.