W środę 29 czerwca 2022 r., w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, ojcowie jezuici, wspólnota Prawosławnego Kościoła Ukrainy oraz papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zapraszają na nieszpory ekumeniczne, oraz na spotkanie pt. „Katolicy i prawosławni — co nas łączy?”. Gościem spotkania będzie ksiądz kapelan, o. mitrat Iwan Dziuba z Prawosławnego Kościoła Ukrainy. Wspólna modlitwa i spotkanie odbędą się w kościele jezuitów przy ul. Szewskiej 18 w Poznaniu.

18:00 Msza św.
18:45 Nabożeństwo ekumeniczne – nieszpory
19:30 Spotkanie „Katolicy i prawosławni – co nas łączy?”

Od 10 kwietnia 2022 r., niedzieli poprzedzającej Niedzielę Palmową, w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Bożej Pocieszenia w Poznaniu odbywają się nabożeństwa dla wiernych z Prawosławnego Kościoła Ukrainy, którzy przybyli w ostatnich miesiącach do Poznania uciekając przed wojną. Duchową opiekę nad nimi pełni ojciec mitrat Iwan Dziuba, duchowny prawosławny, kapelan ukraińskich emigrantów. Liturgie prawosławne odbywają się w każdą niedzielę o godz. 12:30.

Spotkanie „Katolicy i prawosławni – co nas łączy?” jest zachętą do lepszego poznania wiary naszych Gości z Ukrainy. Nie będzie to więc wykład teologiczny, lecz po prostu spotkanie. Zapytamy naszego Gościa o główne prawdy wiary Kościoła prawosławnego, o liturgię prawosławną, o obowiązki wiernych i ich życie sakramentalne, o edukację religijną, o to, jak wygląda spowiedź w prawosławiu i prywatna modlitwa.

Więcej informacji na stronie Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie