Dzieci uciekające przed wojną na Ukrainie bardzo tęsknią za tatą, który pozostał walczyć w obronie kraju. Boją się, że może się z nim stać coś złego. Bardzo ważna jest więc pomoc psychologiczna, by wyjaśnić dziecku, że to nie jest wina taty, że nie ma go przy dziecku, że nie porzucił dziecka, ale broni ojczyzny przed złymi ludźmi i robi wszystko, żeby mogło do niego bezpiecznie wrócić.

Wraz z napływem uchodźców z Ukrainy, w Wielkopolsce powstały miejsca, gdzie dzieci i dorośli mogą uzyskać pomoc psychologiczną. Czytamy o tym na portalu internetowym TVP3 Poznań.

Jednym z miejsc oferujących bezpłatną pomoc psychologiczną dla Ukraińców w języku ukraińskim jest znajdująca się przy ul. Szewskiej w Poznaniu Poradnia Vinea.

Uchodźcy z Ukrainy, zarówno dorośli i młodzież, jak i dzieci mogą tu liczyć na indywidualne konsultacje psychologiczne, terapię indywidualną, a także możliwość udziału w grupach wsparcia. Do ich dyspozycji pozostaje trzech psychologów z Ukrainy, którzy również sami są uchodźcami. Przyjechali do Poznania z Charkowa, Zaporoża oraz ze Lwowa i w odpowiedzi na zaproszenie poznańskich psychologów z Vinei czynnie zaangażowali się w tworzenie miejsca, gdzie ich rodacy mogą uzyskać pomoc. I nie zawsze chodzi o terapię, czasami wystarczy zwyczajna rozmowa przy herbacie, wysłuchanie i zrozumienie ich problemów.

Przeczytaj cały artykuł na stronie TVP3 Poznań