Przedstawiamy relację o. Krzysztofa Dorosza SJ z pikniku zorganizowanego w Uroczystość Najświętszej Trójcy w Parafii pw. św. Szczepana Pierwszego Męczennika na warszawskim Starym Mokotowie. Parafię przy ul. Szczepana 1 obsługują jezuici wspierani przez współbraci z Kurii Prowincji i kapelana szpitala głównego MSWiA.

Parafialne poszukiwania bohatera

„Znajdź swojego bohatera” – pod takim hasłem w Niedzielę Trójcy Świętej odbył się w parafii św. Szczepana na warszawskim Mokotowie piknik parafialny. To lokalne wydarzenie zgromadziło na terenie wokół kościoła sporą grupę duszpasterzy-jezuitów, wiernych, a także gości. Obecny był też burmistrz Mokotowa, Rafał Miastowski. To integracyjne spotkanie warszawskiej parafii odbywało się już po raz piąty, tym razem jednak po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią. Nic dziwnego, że parafianie przyklasnęli tej inicjatywie i chętnie włączyli się w jej organizację, a Trójca św. pobłogosławiła wydarzenie piękną, letnią pogodą. Atrakcji było wiele, od kulinarnych poczynając, stół został zastawiony smakowitymi ciastami, które piekli sami parafianie, zaś obok kurii ustawiono namiot z gorącymi przekąskami.

Była pogadanka i konkurs wiedzy o św. Ignacym, pokaz umiejętności szermierczych młodzieży, występ dziecięcego zespołu „Promyki Miłosierdzia”. Można było wylosować fanty, zobaczyć, jak pisze się ikony, porozmawiać z hodowcami żółwi, odwiedzić policyjny radiowóz, poprawić fryzurę, porozmawiać na aktualne tematy z Profesorem, a przede wszystkim pobyć przez kilka godzin w gronie znajomych i przyjaciół. Zatem: „dla każdego coś miłego”.

O udanej imprezie świadczy fakt, że ludziom, o dziwo, nie spieszyło się specjalnie z powrotem do domu, a szeroki uśmiech nowego proboszcza, o. Marcina Gryza SJ, mówił o wszystkim. Radość ze spotkania duża, a organizatorzy, którzy z wielkim zaangażowaniem przygotowywali i prowadzili tegoroczny piknik, już zapowiedzieli jego kontynuację za rok.

Krzysztof Dorosz SJ

Zdjęcia z archiwum parafii