Koncert adwentowy „W Oczekiwaniu na Dobrą Nowinę”, którego pomysłodawcą był o. Józef Łągwa SJ, odbył się w sobotę 10 grudnia w Teatrze Muzycznym w Łodzi.

To było spotkanie muzyki i tańca z udziałem dzieci i dorosłych. Na koncert zostały zaproszone polskie i ukraińskie dzieci wraz z opiekunami.

Przed zaproszonymi gośćmi wystąpiła grupa „Dzieci Maryi” z Przedszkola Publicznego Sióstr Służebniczek NMP NP im. Edmunda Bojanowskiego pod kierunkiem s. Anny Kłos i Elżbiety Żeleźnej. Młodzi artyści zaśpiewali piosenkę „Kto ty jesteś?” i zatańczyły „Krakowiaka”, a także „Taniec z flagami narodowymi”.

W drugiej części koncertu wystąpił zespół „Wiktorska Harp Open” pod dyrekcją Anny Sikorzak – Olek, wprowadzając wszystkich w świąteczny bożonarodzeniowy nastrój. Zespół młodych harfistów wykonał m.in.: „Życzenie” Fryderyka Chopina, „Świąteczny czas” suita w opracowaniu Aldony Poczwardowskiej, ludową kolędę ukraińską i kolędę „Wśród nocnej ciszy”. – Dzieci są najbardziej wrażliwe na świąteczny czas Bożego Narodzenia. Ten nastrój, który my dorośli chcemy przekazać dzieciom, jest niezwykle istotną sprawą. Poprzez tego typu koncerty przekazujemy naszą tradycję i naszą kulturę. Kiedy spotykamy się przy świątecznym stole, jesteśmy razem z rodziną i jesteśmy wspólnotą – powiedział Piotr Adamczyk wicemarszałek Województwa Łódzkiego. Po koncercie Mikołaj wręczył dzieciom 500 paczek pełnych smakołyków.

Organizatorami spotkania było Stowarzyszenie „Słowo i Muzyka u Jezuitów”, Polski Czerwony Krzyż i Teatr Muzyczny w Łodzi. Uroczystość honorowym patronatem objął Grzegorz Schreiber marszałek Województwa Łódzkiego.

Foto: YouTube

Zobacz FOTOGALERIĘ na stronie NIEDZIELA.PL