W piątek 10 marca 2023 r. Akademia Ignatianum w Krakowie obchodziła coroczne święto upamiętniające rocznicę kanonizacji św. Ignacego Loyoli, założyciela Towarzystwa Jezusowego, patrona uczelni.  Tradycyjnie, w trakcie uroczystości władze uczelni doceniły trud i zaangażowanie w pracę zarówno akademicką jak  i administracyjną pracowników uczelni przyznając im nagrody i dyplomy. Docenionych zostało także 16 studentów, którzy w sposób szczególny wykazali się aktywnością w Samorządzie Studenckim, uczelnianych kołach naukowych oraz innych organizacjach studenckich.

Świętowanie rozpoczęło się uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego, w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie. Dalsza część uroczystości odbyła się w Auli Wielkiej im. ks. Grzegorza Piramowicza SJ w budynku głównym Akademii. Zebranych gości powitał Jego Magnificencja dr  hab. Tomasz Homa SJ, prof. AIK, rektor Akademii. Następnie słowo wygłosił o. Jarosław Paszyński SJ, przełożony Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego. Rektor Akademii Ignatianum wyraził nadzieję, że dzięki ewaluacji uczelni za lata 2017-2021 Akademia Ignatianum „będzie mogła przekształcić się w uniwersytet”. Z kolei ojciec prowincjał docenił „wysoki poziom naukowy” Akademii i podziękował „wspólnocie Ignatianum za wypełnianie misji uczelni”. Następnie, I wicewojewoda małopolski, Ryszard Pagacz, odczytał okolicznościowy list skierowany do władz uczelni, pracowników i studentów przez premiera rządu RP Mateusza Morawieckiego.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewnili: Anna Maria Balawender, studentka II roku filologii angielskiej w Akademii Ignatianum w Krakowie i absolwentka wokalistyki w Akademii Muzycznej w Krakowie, której akompaniowała Dominika Peszko, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, a także chór Akademii Ignatianum kierowany przez ks. Florentyna de Bazelaire SJ.